Aranykalászos gazda

Szakmai képzés

Szakképesítés neve: Aranykalászos gazda - részszakmára felkészítő szakmai oktatás

Jelentkezés feltétele: alapfokú iskolai végzettség és foglalkozásegészségügyi alkalmassági vizsgálat

Program engedélyszáma: E/2020/000412

Képzés időtartama: 1 hónap vagy 1.5 hónap

A felkészítés módja: kontakt online órák, digitális konzultációk, oktatási segédanyagok, gyakorlat . Az élő online előadásokat rögzítjük, a képzés alatt bármikor elérhetőek.

Képzés indulása: folyamatosan egész évben

A képzés követelményeinek elsajátításáról a képzésben résztvevő a képzés befejeztével záróivizsga keretében ad számot. A számonkérés formája: online írásbeli feladatmegoldás.

A képzés elvégzéséről szóló igazolás megnevezése: tanúsítvány

Szakképesítő vizsga

Sikeres záróvizsga esetén tanúsítvány kerül kiállításra, mely tanúsítvánnyal a képzésben résztvevő szakképesítő vizsgára jelentkezhet, mely független akkreditált vizsgaközpontban tehető le.

A hallgatónak jogában áll bármely általa választott vizsgaközponttal felvenni a kapcsolatot és vizsgáját egyénileg megszervezni, de ennek lebonyolításával a Képző intézményt is megbízhatja. Utóbbi esetben a vizsgaszervezéssel kapcsolatos minden feladatot átvállalunk!

Szakképesítő vizsgán a számonkérés formái: projektfeladat (gyakorlat és szóbeli)

Megszerezhető végzettség: a részszakma megszerzéséről kiállított szakmai bizonyítvány államilag elismert alapfokú végzettséget és szakképesítést tanúsít és legalább egy munkakör betöltésére képesít.

Az aranykalászos gazda általános mezőgazdasági szakismeretekkel, a mezőgazdasági munkák végzéséhez elengedhetetlen elméleti, fizikai és gyakorlati felkészültséggel, a vállalkozói tevékenységhez szükséges alapismeretekkel rendelkező szakember. A mezőgazdasági termelési feladatokat gazdaságosan, szakszerűen, környezetkímélő módon végzi, ismeri az állattartás, a szántóföldi növénytermesztés és a kertgazdálkodás alapjait. Képes a talajelőkészítést, vetést, növényápolást, a talaj termőképességének fenntartásával kapcsolatos feladatokat ellátni, az élelmezési és a takarmányozási célra termesztett növényeket betakarítani, tárolni, tartósítani, állatjólléti és -higiéniai, tartástechnológiai feladatokat végrehajtani, állatot szaporítani, takarmányozni, zöldségtermesztési, gyümölcs- és szőlőtermesztési feladatokat ellátni, mezőgazdasági munkagépeket, építményt karbantartani, egyszerű javítást végezni, környezet-, tűz- és munkavédelmi előírásokat betartani és betartatni, kereskedelmi, vállalkozási, szervezési és ügyviteli tevékenységet végezni, önálló agrárgazdasági vállalkozást működtetni.

Részletfizetési lehetőség: van

Jelentkezem a képzésre